Modem telefoniczny 22bisbell 103

212 Mnp 1—5 (model 2404m) Max. Szybkość: 2400 bit/sek Wybieranie numeru: impulsowe i tonowe (touchtone) Język: Hayest At, Hayes Extended At Automatyczna odpowiedź: możliwa modemy Hyundai Hdm-2404 M i Hdm-2401 modemy Hdm-2404m i Hmd–2401 różnią Się tylko jednym: pierwszy z nich wyposażony jest w protokoły korekcji błędów i kompresji — Mnp 1—5. telefoniczny Modem umieszczony jest w typowej dla całej serii jasnoszarej obudowie.

Z tyłu znajdują się gniazda zasilania, Rs 232 C oraz telefoniczne (tzw. Amerykańskie, znane także jako „bell”). W zestawie znajduje się również oprogramowanie (dyskietka + instrukcja), zasilacz oraz kabel telefoniczny — oczywiście amerykański (z wtyczkami typu „bell” vel „telco jack”), co zmusza do dorobienia wtyczki. Kłopot może sprawiać wielkość zasilacza — po włożeniu do podwójnego gniazdka zwykle zasłania miejsce na drugą wtyczkę.

Oba modemy pracowały bez żadnych problemów. Przejawiały dużą odporność na szumy i inne zakłócenia, typowe dla polskich linii telefonicznych. Modem Hmd-2404m nie wykazywał problemów z rozpoznaniem modemów wyposażonych w Mnp — zawsze łączył się wykorzystując przynajmniej korekcję błędów, oczywiście jeśli na drugim końcu linii był podobnie wyposażony modem.