Piękny powojnik

Niemal w każdym ogrodzie znajdzie się miejsce na zasadzenie pnączy. Są to piękne i malowniczo rosnące rośliny. Jednym z najpiękniejszych i najbardziej znanych gatunków pnączy jest clematis powojnik.
Wybór gatunków i odmian clematisów jest niezwykle szeroki. Możemy wybrać taką o wielkich, spektakularnych kwiatostanach, jak i gatunki nieco skromniej się prezentujące.
Wszystko ma jedna swoją cenę. Odmiany najbardziej widowiskowe są najtrudniejsze w uprawie i wymagają dużego zaangażowania ze strony ogrodnika. Te skromniejsze są dużo bardziej odporne i początkujący adept ogrodnictwa łatwiej sobie z nimi poradzi.
Różnorodność wśród powojników konieczność dokładnego ich poznania, ponieważ każda odmiana potrzebuje nieco innej troski. Innego stanowiska ( niektóre gatunki wolą duże nasłonecznienie inne półcień) czy też cięcia.
Jednak mimo takich nakładów pracy warto zainteresować się tą niezwykle urokliwą grupą roślin. Właściwie prowadzone i pielęgnowane staną się prawdziwą ozdobą każdego, nawet najskromniejszego ogrodu.

Dodaj komentarz